Zhodnocení sezóny 2021/2022 předsedou klubu Milanem Dvořákem

26.04.2022

Na bítešském zimáku skončila sezóna 2021/2022. Mohl bys nám ji zhodnotit dle kategorií?

V této sezoně jsme měli zastoupení v mládežnických kategoriích od 2. třídy až po starší žáky. Stalo se tak poprvé, kdy měl náš klub HC Spartak Velká Bíteš celkem 6 mládežnických týmů. Ze všech kategorií byli dle mého nejúspěšnější mladší žáci, kteří po většinu sezóny podávali vyrovnané a nad očekávání dobré výkony a ve skupině o umístění obsadili druhé místo jen díky horšímu skóre. Starší žáci po zlepšených výkonech ke konci základní části obsadili čtvrté místo ve skupině o umístění. Bohužel jejich výkony byly během zápasů nevyrovnané a nedokázali navázat na mnohdy skvělé části jednotlivých třetin. U páté třídy jsme spolupracovali s Náměští nad Oslavou, a i zde byla úroveň hry na dosti vysoké úrovni. U mladších kategorií takový přehled už nemám, dle vyjádření trenéra Michala Marka byla slabší třetí třída, kde máme velmi málo hráčů. Ale příští rok může být vše jinak, rozvoj dětí je mnohdy až nevyzpytatelný.

Z čeho máš největší radost?

Největší radost mám z toho, že i po „covidovém„ roce a půl, kdy byla více jak celá sezóna zrušená, se naše základna stále rozrůstá. Dětí, které skončily s hokejem, bylo minimálně. To, že hokej děti stále baví, dokazuje i účast na trénincích, u nejmenších kategorií byl v mnoha případech opravdu led plný dětí, a co více by nás mělo těšit, než nadšené výrazy budoucích hokejistů.

Jak moc sezónu narušila covidová epidemie?

Letošní sezónu ovlivnila minimálně, alespoň co se týče mládeže. Vesměs kromě nařízených testů a dalších organizačních pravidel se nás její dopady nijak nedotkly. Samozřejmě předchozí zrušená sezóna nelze nijak nahradit, děti mohly trénovat pouze doma. Se společnými tréninky se to nedá srovnat, a navíc tento způsob trénování požaduje určité sebezapření, dostatečnou motivaci a především odhodlání. Jsme rádi, že je tato pandemie snad za námi a už nás čekají jen lepší a lepší sezóny.

V klubu momentálně působí 120 dětí. Jak je to moc zavazující?

Samozřejmě zavazující to je, především z organizačního hlediska. Naštěstí máme dostatek trenérů a jednotlivé kategorie jsme mezi ně dokázali rovnoměrně rozdělit. Na celou mládežnickou organizaci dohlížel šéftrenér mládeže Ota Budín a především on měl hlavní zásluhu na hladkém běhu celé sezóny.

Výkon mužů měl v průběhu sezóny sestupnou tendenci. Kde vidíš problém a přijdou změny v realizačním týmu?

Tým mužů obsadil osmé místo a díky němu v prvním kole play-off narazil na vítěze základní části Pelhřimov, se kterým prohrál 3:0 na zápasy. Nadstavbová část o Pohár předsedy KVV se do konečného pořadí již nepočítá, bylo to jen takové zpestření pro vyřazené kluby, aby neměly příliš krátkou sezónu. Ovšem očekávaný přínos to nepřineslo, ba právě naopak – téměř nulová motivace hráčů měla za následek velké starosti se složením mužstva k jednotlivým zápasům, což negativně ovlivnilo i úroveň zápasů. Takže výsledkem byly jen zbytečně vynaložené peníze za pronájem ledu a mnoho vrásek na čele trenéra a vedoucího mužstva. Byl to první rok v nové soutěži Krajská liga Vysočiny a rozhodně se nám nepovedla tak, jak jsme si představovali. Hlavní cíl dostat se do play off, tedy mezi prvních osm týmů, se nám sice podařil, ale to bylo asi jediné pozitivum. Do sezóny negativně zasáhl i covid, několik hráčů během sezóny onemocnělo, a protože kádr nebyl dostatečně široký, některé zápasy se ani neodehrály. A i to mělo vliv na úroveň hry. Vedení určitě bude řešit, jak dál.

Hodně se mluvilo o špatné kvalitě ledu. Kde by mohl být problém a došlo již k dílčím opatřením?

Led opravdu příliš kvalitní není. Problém bude pravděpodobně v použité vodě, která se bere z centrálního oběhu. Na rozboru vody se již pracuje, v případě potřeby by pomohla nějaká vhodná přísada. V řešení je i vrt studny, což by vyřešilo kvalitu vody, ale i výrazné snížení finančních nákladů. Otázka druhá je rolba, která má na kvalitu ledu také nezanedbatelný vliv. Jednání s vedením města probíhají, doufám, že řešení najdeme.

Další velké téma je zázemí zimního stadionu. Je v tomto směru nějaký posun?

Další jednání na radnici již proběhlo, domluvili jsme na jednotlivých krocích. V řešení jsou dvě kabiny pro žákovské kategorie, dále výstavba sociálního zařízení a již zmíněný vrt pro studnu. Přímo na stadionu máme v plánu novou brusírnu a zastavění místa pro časoměřiče. Další drobné úpravy (výmalba šaten, renovace sprch, WC, výměna gum na střídačkách…), hlavní jsou ty předchozí body.

Přihlásí klub od nové sezóny družstvo dorostu?

Družstvo dorostu se začalo řešit už před koncem této sezóny. Možnosti jsou dvě – buď postavit samostatnou devátou třídu anebo družstvo dorostu (ročník 2008 – 2006). Bohužel ani jedno družstvo bez pomoci jiného klubu dohromady nedáme. Velké Meziříčí má v plánu přihlásit své družstvo a jiné kluby v okolí nedisponují dostatečně kvalitními hráči. Ještě budou probíhat jednání s Velkým Meziříčím, protože ani tam nebudou schopni sami dorost sestavit. Takže více budeme vědět na závěrečném setkání 14.5.

Těšíš se na volno od hokeje a jak je budeš trávit?

Na volno se samozřejmě těším, ale hokej je skoro můj život, takže už se opět pomalu těším na sezónu následující. V létě se rozhodně nenudím – hraji tenis, jezdím na kole a v plánu je letní chatka, což rozhodně žádnou nudu nepřipouští ☺.

Sleduješ extraligu? Kterému týmu přeješ titul?

Extraligu samozřejmě sleduji, fandil jsem Motoru, ale do finále se nedostal. Ve finálové bitvě více fandím Třinci, ale Sparta má nejsilnější tým za poslední roky. Série je vyrovnaná, rozhodnou maličkosti, ale nejdůležitější je, že můžeme sledovat hokej na nejvyšší úrovni, který se líbí, a to musí ocenit každý fanoušek ledního hokeje.

Moc ti děkuji za rozhovor a přeji vše dobré.

Kde nás najdete