Historie klubu

Dominantní úlohu v bítešském sportovním dění zaujímá hokej, který dobře reprezentuje město samotné a jeho okolí.

Oddíl ledního hokeje Spartak Velká Bíteš založil roku 1955 Lubomír Holík, hráč ledního hokeje, později rozhodčí, instruktor a člen reg. výboru ČSLH v Brně.

Od roku 1986, po otevření zimního stadionu, hokejový klub nepřetržitě působí na špici nejvyššího přeboru Jihomoravského kraje.
O vynikajících výsledcích našeho hokeje nemluvíme jen tak. Spartak Velká Bíteš startuje v Jihomoravském přeboru mužů I nepřetržitě od sezóny 1983-84.

O dobré pozici tohoto sportu ve Velké Bíteši svědčí to, že zde působili hráči a trenéři zvučných jmen, kteří vytvářeli velice kvalitní základnu pro další generace:

• František Ševčík
  • Zdeněk Mráz
  • Zdeněk Balabán
  • Zdeněk Hartman
  • Zdeněk Špaček

Pro zajímavost: od roku 1983 do roku 2000, to je celkem 16 sezón startu mužů v JMP I, bylo sehráno 411 mistrovských utkání:

• z toho 199 vítězných
  • vsítěno bylo 1882 branek
  • a naše mužstvo získalo 441 bodů

Rok 2000 je tak trochu přelomem v hokejovém dění ve Velké Bíteši. Tak jako otevření zimního stadionu v roce 1986 odstartovalo velmi úspěšné období, všichni příznivci a fandové již velmi netrpělivě čekají na další zlomový krok a to je hokej pod zastřešenou halou. Díky zásadní podpoře města a dominantních podniků, kteří mají na těchto výsledcích nemalý podíl, věří všichni bítešští hokejoví příznivci v další zkvalitnění hokeje v Bíteši a že toto vložené úsilí přinese pro město a jeho okolí další nové pozitivní prvky v jeho propagaci a s tím spojené nové možnosti jeho dalšího rozvoje.