Ze tří zápasů získali starší žáci čtyři body

21.02.2024

Náročný program tří zápasů ve třech dnech mají za sebou starší žáci. V sobotní dohrávce v Humpolci rozhodla o vítězství bítešských hráčů první polovina utkání, ve kterém hosté z Bíteše byli velmi efektivní v zakončení a vypracovali si vedení 7:1. Domácí snížili na konci druhé třetiny a ve třetí části se nadechovali k obratu. Jejich převaha na ledě vedla ke vstřelení čtyř branek do bítešské brány. Závěrečný tlak Humpolce a hru bez brankáře však hosté ustáli a gólem do prázdné brány uzavřeli skóre zápasu na 9:6 pro Bíteš.

V neděli odpoledne nastoupili bítešští hokejisté k dalšímu utkání, tentokrát na ledě pelhřimovských medvědů. V souboji s posledním celkem tabulky měli po celou dobu utkání pod kontrolou. Po vývoji třetin 5:0 a 6:1 skončilo utkání 14:3 pro hosty z Bíteše. Mezi střelce se zapsala polovina bítešského týmu.

Sérii tří utkání ve třech dnech zakončil domácí souboj s Ledčí nad Sázavou. Rozdíl více než dvaceti bodů a sedmi míst v tabulce ve prospěch Bíteše zůstal pouze na papíře, na ledě se odehrával vyrovnaný souboj až do posledních vteřin. Houževnatě hrající hosté dokázali brzy odpovědět vyrovnávací brankou na první tři góly domácích. Až v druhé polovině prostřední části odskočili bítešští hokejisté do dvoubrankového vedení. Ale to jim nakonec nestačilo. Na dvě lajny hrající Ledeč dokázala ve třetí třetině průběh utkání otočit. V 49. minutě bylo vyrovnáno a v 56. minutě šli hosté poprvé do vedení. V následujícím střídání bítešští vyrovnali, ovšem v čase 58:35 padl poslední gól utkání, kterým Ledeč rozhodla o svém vítězství 8:7. Bítešškým žákům tak skončila vítězná série, která čítala sedm vyhraných zápasů v řadě.