Závěrečná třetina rozhodla o výhře Havl. Brodu

12.11.2022

Utkání starších žáků mezi domácí V. Bíteší a hosty z Havl. Brodu bylo opoznání vyrovnanější než v kategorii mladších žáků. První třetina skončila bez branek, když oba brankáři své týmy několikrát podrželi.
Ve druhé třetině diváci viděli celkem sedm branek. Nejprve se dvakrát radovali hosté, kteří byli aktivnější v první půlce druhé třetiny. Domácí se z gólů oklepali, zlepšenou hrou a dvěma rychlými góly zápas srovnali. Havl. Brod vzápětí opět odskočil do vedení, ale hned v dalším střídání Bíteš srovnala na 3:3. Obrat ve skóre se podařil v 39. minutě, kdy domácí využili přesilovou hru. Vedení 4:3 po čtyřiceti minutách a zlepšený výkon dával domácím naději na dobrý výsledek.
Nepovedená první minuta závěrečné části a dva inkasované góly však úplně otočily vývoj zápasu. Domácí už nedokázali reagovat na tento rychlý obrat soupeře. Havl. Brod ovládl závěrečnou část poměrem 6:1 a z Bíteši si odváží vítězství 9:5.