Závěr základní části za dva body

30.01.2023

V závěrečném dvojkole základní části starší žáci jednou zvítězili a jednou prohráli. Sobotní domácí zápas proti Chotěboři byl v režii bítešských. Ti šli do vedení již ve druhé minutě utkání a na konci třetí minuty vedli 3:0. Hosté v polovině třetiny dvěma góly korigovali stav utkání, ale domácí odpověděli dalšími třemi góly. Druhá třetina pokračovala v duchu té první - domácí čtyřmi góly zaokrouhlili skóre na čísle deset, hosté skórovali jedenkrát. Poslední dvacetiminutovka skončila vítězstvím bítešských 7:3. Domácí tak zapsali nevyjšší hru v sezoně 17:6, když se mezi střelce branky zapsalo devět z jedenácti hráčů.

V neděli sehráli starší žáci poslední zápas základní části na ledě Jihlavy. Dobře bruslící domácí určovali tempo hry. Poprvé skŕovali na konci třetí minuty. Bítešští hráči dokázali reagovat na hru domácích a se soupeřem drželi krok. Do konce první části další branka nepadla. Ve druhé třetině nejprve skorovali domácí. O tři minuty později Bíteš snížila na 1:2. Jihlava ovšem dvěma góly v rozmezí dvou minut odskočila na rozdíl tří branek. Ve třetí třetině se jihlavští dvakrát prosadili, čímž bítešským nedali šanci utkání zdramatizovat. V závěru utkání padlo po jednom gólu na obou stranách, Jihlava zvítězila 7:2.

Starší žáci zakončili základní část na 10. místě, čímž si zajistili účast v nadstavbě o konečné 6.-10. místo. Následující víkend je čeká další dvojutkání - v sobotu v Moravských Budějovicích, v neděli doma proti Třebíči.

Kde nás najdete