Výhra v Pelhřimově, zápas Komety, prohra s Náměští

29.10.2022
Tři zápasy během dvou dnů mají za sebou mladší žáci. V pátek dopoledne odehráli odložené utkání v Pelhřimově a připsali si první výhru v sezoně. Velkou měrou tomu pomohl Štěpán Škoda, který nastoupil k prvnímu soutěžnímu zápasu za mladší žáky a svůj tým dovedl k vytouženému vítězství.
Utkání rozehráli lépe domácí, v 7. minutě šli do vedení 1:0. Bítešáci otočili skóre dvěmi úspěšnými nájezdy. Do konce první třetiny padlo ještě po jedné brance na každé straně. Druhá třetina patřila hostům z Bíteši, kteří si vypracovali tříbrankové vedení. Třetí třetina však přinesla velké drama. Domácím si podařilo vyrovnat nepříjemně se vyvíjecí zápas ze stavu 3:7 na 7:7. Ovšem závěrečné slovo měl opět Štěpán Škoda, který dvěma góly stanovil konečné skóre zápasu 9:7 pro Bíteš. 

Své první vítězství hráči oslavili v brněnské Winning Group Aréně.  Díky Radimovi Kosinovi měli hráči možnost sledovat utkání Kometa Brno - České Budějovice. Mladší žáci si společně užili vítězství Komety 3:0 a také doprovodný přestávkový program, během kterého byli hlavními aktéry na ledové ploše. 

V sobotu dopoledne sehráli MŽ další soutěžní utkání, kdy doma přivítali soupeře z Náměště. Po celý zápas se hrálo vyrovnané a bojovné utkání. Domácí i díky dobrému výkonu svého brankáře drželi soupeře na dostřel. První dvě třetiny skončily shodně 0:1 z pohledu bítešských. V závěrečném třetině se domácím podařilo vstřelit tři branky, ovšem soupeř byl stejně úspěšný a připusuje tak dva body do tabulky za vítězství 5:3.

Komentář hlavního trenéra
Jsem rád, že jsme konečně vyhráli. V Pelhřimově nám hodně pomohl Štěpán, který svým výkonem táhl tým za vítězstvím. Povedlo se mu strhnout i ostatní hráče, kteří zápasem žili a chtěli vyhrát.
I v sobotním zápase jsme předvedli dobrý výkon. Dokázali jsme odehrát vyrovnaný zápas i bez Štěpána, což bych chtěl ocenit, neboť soupeř nastoupil v plné sestavě. V obou zápasech nás opět podržel Honza. Bohužel jsme se proti Náměšti nevyvarovali zbytečných chyb, plynoucích především z nedůslednosti a z nedůrazu, které nás stály lepší výsledek...
Daleko více mě ale mrzí nesportovní chování některých našich hráčů při podávání rukou po konci utkání, které je naprosto nepřípustné. Pevně věřím, že to bylo z naší strany naposledy a že příště projevíme soupeři respekt, který si zaslouží.
Kde nás najdete