Výhra v Chotěboři a těsná prohra s Jihlavou

06.11.2022
První listopadový víkend přinesl další dva zápasy starších žáků - v sobotu na ledě poslední Chotěboře, v neděli doma s první Duklou Jihlava.
Bítešští předvedli dobrý vstup do sobotního utkání. Již v 5. minutě vedli 2:0. Soupeř však dokázal srovnat a od 10. minuty se začínalo znovu za vyrovnaného stavu. Hned za minutu si hosté vzali vedení zpět a do konce třetiny přidali další dvě branky. Ve druhé třetině se ujala pouze jedna střela hostů. Do záverečné části nastoupila Bíteš v pozměněné sestavě, což její hře prospělo. Nově složený první útok Modl-Rybníček-Škoda přidal 5 branek a zajistil hostům pohodlné vítězství 12:3.

Naopak začátek zápasu s Duklou se bítešákům nepovedl. V čase 1:21 svítilo na tabuli nelichotivé skóre 0:2. Ale pro hráče to byl budíček. Od té chvíle zlepšili svůj výkon a odehráli s Jihlavou vyrovnané utkání. Nutno podotknout, že Dukla k utkání nastoupila necelých 20 hodin po náročném zápase s Ice Dragons Telč.
Od stavu 0:2 se oba týmy střídaly ve střílení branek. Bíteš snížila na rozdíl jedné branky, Jihlava odskočila na rozdíl dvou branek. Takto do konce druhé třetiny do stavu 5:6.
Ve třetí třetině byla Dukla aktivnější, dokázala soupeře zatlačit a vytvořila si řadu dobrých šancí. Svůj tlak přetavila v góly v 52. a 54. minutě, čímž odskočila na rozdíl tří branek. Domácím se podařilo utkání zdramatizovat dvěma góly Jakuba Rybníčka, který byl spolu s Matějem Modlem u všech gólů bítešských. Snížení na 7:8 však přišlo v čase 59:57...