Výhra mladších žáků s Náměští

04.02.2024

V sobotním utkání se na domácím stadionu ve Velké Bíteši utkali mladší žáci s týmem Náměště nad Oslavou. V prvním měření sil v sezoně naši hráči zvítězili a také chtěli navázat na výhru z minulého kola proti Velkému Meziříčí. Od prvních minut jsme byli na ledě mírně lepším týmem. V 11. minutě jsme se dostali do vedení zásluhou Patrika Plechatého. Soupeř však odpověděl hned v následující minutě, kdy po velkých zmatcích naší obrany srovnal na 1:1 po nešťastné teči jednoho z bránících hráčů mezi betony našeho brankáře. Do konce třetiny se nám podařilo přidat ještě jeden gól a po první třetině svítil na tabuli stav 2:1.

V úvodu druhé třetiny se nám podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, když S. Palasovi, podařilo trefit bránu od modré čáry, což je disciplína, která nám v celé sezoně příliš nejde. Náměšť opět odpověděla, když se ve 27. minutě ze samostatného úniku přesnou střelou do horního rohu dostala na rozdíl jedné branky a následně ve 33. minutě srovnala. Poslední slovo však patřilo hráčům Bíteše, když M. Holík vyslal krásnou přihrávku do středního pásma na nekrytého P. Ondrůje, který určil konečné skóre po druhé třetině 4:3.

Vstup do třetí třetiny se mladším žákům Velké Bíteše vůbec nepovedl. Hra byla nesourodá, kupili jsme chyby, které umožnily hráčům soupeře zakončovat z nebezpečných pozic. Tlak vyústil ve 45. minutě ve vyrovnávací gól, kdy po chybě jednoho z našich křídelních hráčů projel od modré čáry obránce soupeře a přesnou ranou do horního rohu brány vyrovnal. O minutu později jsme však opět překlopili vedení na naši stranu, když P. Plechatý dovršil hattrick a určil závěrečné skóre 5:4 pro domácí. Závěrečnému tlaku soupeře se nám podařilo odolávat zlepšenou hrou a zákroky dobře chytajícího Kuby Kováčika.

Celkově jsme byli v utkání lepším týmem, měli jsme více ze hry i více střel na bránu. Dopouštěli jsme se však zbytečných chyb, kterými jsme pomáhali soupeři. V příštím kole se mladší žáci HC Spartak Velká Bíteš utkají, opět na domácím stadionu, s Bystřicí nad Pernštejnem.

Branky a nahrávky: 11. Plechatý (Žák), 18. Plechatý (Palas), 24. Palas (Holík), 40. Ondrůj, 46. Plechatý (Holík) – 12. Agafonov (Pospíšil), 27. Krejčí (Štoček), 33. Pospíšil, 45. Krejčí (Krumpholz).

Střely na bránu: 38:29

Rozhodčí: Ondřej Havlásek, Petr Janoušek.