Výhra mladších žáků s Bystřící nad Pernštejnem

11.02.2024

K dalšímu zápasu mladších žáků zavítal do Velké Bíteše tým z Bystřice nad Pernštejnem. Už před zápasem trenéři hráče připravovali na styl hry nejnebezpečnější hráčky hostí Světlany Horákové, která je v tabulce bodování soutěže na 7. místě s 58 body. V případě výhry by se tým Spartaku dostal opět do bodového kontaktu s týmy na vyšších příčkách tabulky.

Do první třetiny jsme nevstoupili dobře, když první střela na bránu soupeře přišla až v 9. minutě. Následně jsme hru srovnali a místy byli na ledě lepším týmem. Ve 12. minutě se trefil Pavel Ondrůj, který tak nejlepším možným způsobem oslavil své narozeniny. Hosté vyrovnali hned o minutu později střelou z poměrně velkého úhlu na bližší tyč. Do konce první třetiny však domácí odskočili zásluhou P. Plechatého a L. Pavlíkové na rozdíl dvou branek.

Ve druhé třetině se opět hrál vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Nejbohatší na góly byla první pětiminutovka, ve které nejprve snížila za hosty Horáková, ale 3 góly bítešských v rozmezí dvou minut určili vedení 6:2 před polovinou zápasu.  Dobrými zákroky nás podržel také brankář Doležal. Poslední gól 2. třetiny vstřelil ve 37. minutě S. Palas.

Před 3. třetinou trenéři nabádali hráče k zodpovědné hře dozadu, pokračování v důsledném napadání a najíždění útočníků soupeře. S blížícím se koncem zápasu však hráčům už ležela v hlavě možná výhra a podvědomě se zbytečně stahovali z některých situací a pouštěli tak hráče Bystřice do šancí. Střelecká převaha soupeře vyústila nakonec jen v korekci skóre, a když v 58. minutě dovršil hattrick Sebastian Palas, tak na ukazateli skóre svítilo konečné skóre 9:5.

Celkově se nám utkání povedlo zejména díky dodržování taktických pokynů a eliminaci hry S. Horákové. Frustrace hostí pak v závěru utkání vyústila v několik zákroků, které byly nejen za hranou pravidel, ale také, bohužel, za hranicí fair play.

Branky a nahrávky: 12. Ondrůj (Dohnal), 17. Plechatý (Palas), 18. Poulíková (Pelán, Kosina), 23. Pelán, 24. Ondrůj (Dohnal, Holík), 25. Palas, 37. Palas, 50. Plechatý (Pelán), 58. Palas (Ondrůj) – 13. Havlíček (Horáková), 21. Horáková, 48. Buchta (Horáková), 54. Buchta (Horáková), 57. Havlíček

Střely na bránu: 32:28

Rozhodčí: Petr Janoušek, Michal Poledna