Vícesportovní turnaj mladších žáků ve Velké Bíteši

27.03.2023
V sobotu 25. března se uskutečnil ve Velké Bíteši třetí ročník vícesportovního turnaje mladších žáků. Vedle domácích hráčů se turnaje zúčastnily týmy z Šumperku, Moravské Třebové a Techniky Brno. Na programu bylo vzájemné soupeření v hokeji, fotbalu a překážkové dráze.
Úvod turnaje patřil hokeji. Hrálo se systémem každý s každým, dvakrát 20 minut čistý čas. Přičemž se každý poločas počítal zvlášť. Za vítěství byly dva body, za remízu jeden. První dvojzápas sehráli bítešští s Technikou Brno - úvodní dvacetiminutovka patřila jednoznačně soupeřům z Brna. Ve druhé ale domácí přidali a dlouho sahali po vítězství. Nakonec však o vedení 2:0 přišli v závěru utkání a brali bod za remízu. Druhým soupeřem Bíteše byli hokejisté ze Šumperku. I tentokrát první zápas vyhrál soupeř. Ve druhém ale zvítězili domácí těsným výsledkem 1:0. Poslední hokejový dvojzápas odehráli bítešští hokejisté proti Moravské Třebové. A scenář se znovu opakoval - první zápas ovládl soupeř, druhý skončil remízou. V hokejovém turnaji skončila Velká Bíteš na děleném třetím místě, první byla Moravská Třebová.
Souběžně s hokej probíhala překážková dráha v sokolovně. Týmy odběhly dráhu formou štafety, přičemž se stopoval celkový čas týmu, ze kterého se určil průměrný čas na hráče. Počítal se lepší ze dvou pokusů. Vítěz této disciplíny bral 6 bodů, druhý 4 body, třetí 2 body a poslední 1 bod. Bítešští hráči plně využili domácí prostředí a brali 6 bodů za vítězství.
Po odehrání hokejového turnaje se týmy přemístily do tělocvičny ZŠ, kde se odehrál turnaj ve fotbalu. Opět systémem každý s každým, hrací doba byla tentokrát 15 minut hrubý čas. Bíteš první dvě utkání prohrála a ve třetím je čekala Technika Brno. Oba týmy hrály o hodně - Bíteš o šanci na medaili, Technika o druhé místo. Zápas vyhráli bítešští, čímž si zajistili bronzovou medaili z turnaje.
V součtu všech disciplín byl bodový zisk týmů velmi vyrovnaný - první tým získal 14 bodů, druhý a třetí 12 bodů, čtvrtý 11 bodů. Konečné pořadí bylo následující: 1. Moravská Třebová, 2. Šumperk, 3. Velká Bíteš, 4. Technika Brno.