Vícesportovní turnaj 2.tříd ve Velké Bíteši

19.11.2023

V pátek 17. listopadu se ve Velké Bíteši uskutečnil tradiční vícesportovní turnaj přípravek. Tentokrát jsme turnaj uspořádali pro hráče druhých tříd, tj. ročník narození 2016 a mladší. Za domácí nastoupil tým složený z hráčů 2016 a 2017 a dokonce i jeden hráč ročníku 2018 - Lukáš Batelka. Soupeři malých bítešáků byli hokejisté Náměště, Velkého Meziříčí a Blanska.

Úvodní část turnaje se odehrále v tělocvičně vedle zimního stadionu v hale TJ Spartak. První disciplínou byla překážková dráha. V té byli nejrychlejší hráči Velkého Meziříčí před durhým Blanskem a třetí Náměští. Naši hokejisté skončili v této disciplíně poslední, když v průměrném čase na hráče zaostali za třetí Náměští o jednu vteřinu.
Poté následoval fotbal - hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla 12 minut. I v tomto případě zvítězili velkomeziříčtí, kteří vyhráli všechna tři utkání. Naopak Bíteš si připsala tři těsné porážky, vždy o jednu branku.

Závěrečná část turnaje patřila hokeji - v něm se bítešským hráčům dařilo. Po úvodní vysoké výhře nad Náměští si domácí hráči připsali cenný bod za remízu s Blanskem, pozdějším vítězem turnaje. Po přestávce čekal na bítešské poslední zápas proti Velkému Meziříčí - po vyrovnaném a bojovném průběhu utkání se domácím povedlo zvítězit, což znamenalo dělené první místo s týmem Blanska.

V součtu všech tří disciplín bylo konečné pořadí turnaje následující:
1. Blansko, 2. Velké Meziříčí, 3. Velká Bíteš, 4. Náměšť nad Oslavou.
Nejvšestrannějším hráčem domácího výběru byl zvolen Lukáš Dohnal.

Kde nás najdete