Velká Bíteš otočila zápas s Telčí

20.11.2022
Sobota 19.11.2022, 17:00 • Velká Bíteš, Zimní stadion • Krajská liga: Vysočina • 14. kolo

HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ - SK TELČ   6:5 po s. n. (1:4, 4:1, 0:0 -0:0)

Branky a nahrávky:
 7. Dupljaku (Žalud, Dittrich), 28. Kazlepka (Sokolík), 29. Pospíšil (Říčka), 32. Jarolím (Petrčka, Dittrich), 36. Pospíšil (Říčka, Novák), rozh. náj. Pospíšil (TS) – 1. Smejkal (Kret, Berka), 8. Kret (Kret), 18. Kotrba (Tušer), 19. Kret (Berka), 30. Tušer
HC Spartak Velká Bíteš: J. Bartošek (J. Kovář) — F. Žalud, A. Šidák, T. Dittrich, J. Novák, T. Rafaj, D. Trnka — P. Zelinka, L. Dupljaku, M. Šidák, F. Kazlepka, P. Říčka, D. Jarolím, L. Petrčka, J. Sokolík, P. Pospíšil, O. Urbánek, O. Fischer
SK Telč: F. Krejčí (J. Pokorný) — M. Doskočil, P. Prokop, J. Erat, M. Kret, T. Šalanda, D. Kříž, M. Tušer, T. Havlík — P. Bakus, F. Kret, M. Kotrba, A. Bína, D. Smejkal, V. Kret, P. Válek, D. Mihulka, J. Prášek, J. Berka

Rozhodčí: Marian Fiksa — Šimon Dvořák, Martin Klouda

Diváci: 68

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se po devatenácti vteřinách ujali vedení. Domácím se podařilo v sedmé minutě vyrovnat, ale byli to hosté, kteří byli v první třetině lepším celkem a vyjádřili to dalšími třemi góly.
Ve druhé třetině domácí zrychlili pohyb po ledové ploše a hru vyrovnali, Podařilo se jim během minuty, ještě před polovinou hrací doby, vstřelit dva góly. Hosté však kontrovali a po 45 vteřinách zvýšili vedení o dvě branky. V těchto minutách i přes obdrženou branku byli mírně lepší domácí a dvěma brankami ještě ve druhé třetině stav zápasu vyrovnali.
Třetí třetina přinesla hlavně boj ve středním pásmu a když se chvíli před koncem střela domácího kapitána zastavila na horní tyčce, zápas dospěl do prodloužení. To přineslo několik závarů před domácí brankou, ale gól nepadl. Následující samostatné nájezdy vyšli lépe domácím a tak to byli oni, kdo nakonec bral dva body.