zápas s Pelhřimovem

Ve druhém zápase play- off jsme sahali po vítězství

26.01.2023
2. zápas čtvrtfinále
HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ - HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV 6:7 po prodloužení (1:2, 4:2, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Sedlaček (Šidák), 23. Dupljaku (Šidák), 35. Šidák (Šidák), 40. Sedlaček (Šidák, Dittrich), 40. Říčka (Novák, Dupljaku), 58. Dupljaku (Šidák, Petrčka) – 5. Kochrda (Vrátný, Kasalý), 13. Port (Kasalý, Kasalý), 25. Brabec (Port, Jíra), 30. Hadrava (Kasalý), 49. Brabec (Port), 60. Kasalý (Port, Brabec), 64. Kasalý (Bříza)
HC Spartak Velká Bíteš: J. Bartošek (K. Kepák) — T. Rafaj, T. Sedlaček, A. Šidák, T. Dittrich, J. Novák, D. Trnka — P. Zelinka, L. Dupljaku, M. Šidák, F. Kazlepka, J. Vodák, P. Říčka, D. Jarolím, L. Petrčka, J. Sokolík, O. Budín, O. Urbánek
HC Lední Medvědi Pelhřimov: J. Jíra (J. Kaiseršot) — F. Bříza, T. Mečiar, V. Port, J. Vácha, D. Kasalý — J. Vrátný, M. Hadrava, P. Votápek, L. Siřiště, D. Šulák, F. Kasalý, M. Buchta, M. Brabec, M. Machovský, J. Kochrda

Rozhodčí: Jan Doležal, Marek Honza — Jan Jeletz, Jakub Jančí

Diváci: 68

Stav série: 0:2

V první třetině díky přesilovým hrám byli hosté aktivnější, ale domácí nebezpečnější, když kromě gólu neproměňujeme dva samostatné úniky.
Hned v úvodu druhé třetiny v oslabení vyrovnáváme. Bohužel hosté dvěmi brankami se opět ujímají vedení. Jenže naši hráči si bojovností vynutili fauly  a i díky přesilovým hrám  otáčíme skóre ve svůj prospěch  a vedeme po druhé třetině 5:4.
Třetí část začala velkým tlakem Pelhřimova a naše pasivita byla potrestána v 49. minutě vyrovnávací brankou. Po této brance se hra vyrovnala a byli jsme i my nebezpeční. V 58. minutě domácí skórují a vypadá to na domácí vítězství. Jenže při hře bez brankáře hosté 30 sekund před koncem vyrovnávají.
V prodloužení jsme byli lepší a hrajeme s pukem pouze my. Jenže při střídání domácích hráčů došlo k úniku hostujícího hráče a ten překonává Kubu Bartoška.
Výborný zápas, ve kterém musíme ocenit velkou snahu našich hráčů a věřit v návrat série do Velké Bíteše.