V úvodu nadstavby prohra v Budějovicích a výhra nad Třebíčí

05.02.2023

Starší žáci dvěma víkendovými zápasy odstartovali nadstavbovou část soutěže - v sobotu ztratili dobře rozehraný zápas v Moravských Budějovicích, v nedělní přestřelce porazili Třebíč.
Zápas v Budějovicích se pro bítešsské vyvíjel přívětivě. Na ledě působili aktivnějším dojmem, soupeře dokázali přehrát a odměnou jim byl dvě branky v první dvacetiminutovce. Druhá branka padla v čase 19:59.
Série čtyř vyloučení hostů v první polovině druhé třetiny vrátila domácí do hry. Ti vyrovnali hru a vstřelili dvě branky. Přesto hosté odcházeli do kabin za příznivého stavu 3:2.
Ovšem hned ve druhé minutě třetí části domácí srovnali a v čase 53:11 se poprvé v zápase ujali vedení. To už nepustili. Závěrečný tlak hostů nepřišel, neboť Budějovice v předposlední minutě zvýšili na rozdíl dvou branek a zvítězili 5:3.

V nedělním utkání padlo celkem 16 branek. Do vedení se dostali domácí, ovšem hosté odpověděli hned v další minutě. Toto se opakovalo v první třetině ještě dvakrát. Za stavu 3:3 vrátil domácí do vedení střelou od modré dnes dvougólový Palas.
Zkraje druhé části Třebíč opět srovnala a v 27. minutě to bylo už 5:5, když hosté popáté vyrovnali. Na přelomu poloviny hrací doby domácí odskočili do dvoubrankového vedení. Jenže v 38. minutě Třebíč snížila a v 45. opět vyrovnala. Nerozhodný stav trval pouze 30 vteřin - po individuální akci v útočném pásmu vstřelil vítězný gól domácích Škoda. Tentýž hráč o tři minuty později pojistil vedení Bíteše využitou přesilovkou. Domácí v závěrečných minutách ubránili dvě oslabení a připisují si první dva body v nadstavbové tabulce za výhru 9:7. Na vítězství Bíteše měla lví podíl první formace, která se podepsala pod osm branek domácích.