V krajský lize prohráváme těsně se Světlou.

28.10.2023
6. kolo

HC Spartak Velká Bíteš – HC Světlá nad Sázavou 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 53. Svatuška (Dupljaku) – 3. Kubát, 42. Kubát (Doležal, Kohout)

HC Spartak Velká Bíteš: J. Bartošek (J. Kovář) — O. Urbánek, D. Trnka, J. Novák, F. Žalud, A. Šidák — J. Svatuška, F. Klimeš, P. Pospíšil, O. Budín, J. Sokolík, L. Petrčka, P. Říčka, F. Kazlepka, L. Dupljaku, J. Vlašín, M. Hudeček
HC Světlá nad Sázavou: M. Koubský (J. Drahozal) — D. Kopecký, J. Kořínek, M. Vála, J. Adam, J. Svoboda, D. Piskač — O. Špatenka, T. Kohout, T. Kratochvíl, J. Přibyl, O. Kalenský, D. Kozlík, P. Pokorný, J. Kubát, J. Doležal, P. Blažek

Rozhodčí: Marian Fiksa — Jaromír Šťáva, Filip Kotačka

Diváci: 92

Zápas jsme nezačali šťastně, když už ve třetí minutě nabídneme hostům dvojnásobnou přesilovku, kterou za čtyři sekundy využívají. V dalších minutách byla Světlá mírně aktivnější, ale pozorná bítešská obrana je nepouštěla do větších šancí.
Na začátku druhé třetiny mohli hosté navýšit své vedení, ale z trestného střílení Kubu Bartoška nepřekonali. Poté ještě hráči Světlé měli několik příležitostí, ale naše naděje na bodový zisk držel Kuba Bartošek. Bohužel i domácí hráči byli v útoku bezzubí a nabídnuté dvě přesilové hry nevyužili.
Na začátku třetí části hráči Světlé překonávají domácího brankáře a navyšují na 0:2. Až v 53 minutě se domácí hráči prosazují po krásné kombinaci do prázné brány, když Dupljaku přihrává a Svatuška prakticky do prázdné brány skóruje. Závěrečné drama a tlak zesílila přesilová hra v čase 58:36 a hra bez brankáře. Bohužel i přes pár dobrých střel se žádná neujala a prohráváme nejtěsnějším rozdílem.