V Krajské lize po boji prohráváme s Náměští

12.02.2024
20. kolo

HC Spartak Velká Bíteš – Náměšť nad Oslavou   4:5   (1:3, 2:1, 1:0 - 0:1)   po prodl.

Branky a nahrávky: 9. Urbánek (Trnka, Žalud), 22. Šidák, 23. Pospíšil (Šidák), 55. Kazlepka (Pospíšil, Šidák) – 11. Bednář (Hort), 17. Sázavský (Hort), 20. Budín (Korčián), 34. Maštalíř (Staněk), 63. Hort (Bednář)
HC Spartak Velká Bíteš: J. Bartošek (T. Alexa) — D. Trnka, J. Novák, T. Dittrich, A. Šidák, F. Žalud, P. Kubica — T. Čoupek, M. Šidák, O. Urbánek, P. Pospíšil, O. Budín, D. Jarolím, P. Říčka, F. Kazlepka, J. Svatuška
Náměšť nad Oslavou: O. Málek (V. Bednář) — L. Hort, J. Šoltes, T. Strnad, P. Korčián, D. Šplíchal, P. Ošmera — D. Outulný, J. Maštalíř, M. Bednář, J. Krčál, T. Staněk, P. Kubiš, M. Sázavský, P. Mojdl, S. Budín

Rozhodčí: Tomáš Sibera — Jakub Jančí, Jan Trávník

Diváci: 175

V tomto pro oba týmy důležitém zápase začali lépe domácí a v 9.  minutě využívají přesilovou hru, když se prosazuje Ondra Urbánek po nahrávce Trnky a Žaluda. Hosté brzy odpověděli a v 11. minutě srovnává Miroslav Bednář. Potom se na hřišti přiostřuje a dojde i na pěstní souboj, ve kterém vítězí Franta Kazlepka. Na konci 17. minuty se hosté prosazují podruhé a Kubu Bartoška překonává Michal Sázavský.  Jenže to nebylo vše a  Náměšť v přesilové hře střelou od modré se závěrečnou sirénou zvyšuje své vedení.

Začátek druhé třetiny se Bítešským povedl na výbornou a během dvou minut srovnávají skóre. Nejdříve překonává hostujícího brankáře navrátilec po zranění Matěj Šidák a v přesilové hře srovnává Pavel Pospíšil po nahrávce Adama Šdáka. Vedení nazpět si hosté vzali v 34. minutě, když po krásné kombinaci překonává našeho brankáře Jiří Maštalíř.

Do třetí části šli naši hráči s jasným cílem zápas zvrátit na svou stranu. Dlouho se to nedaří, ale v 55. minutě zahráváme přesilovou hru a po 11 vteřinách ji využíváme. Hostujícího brankáře překonává Franta Kazlepka po nahrávce Pospíšila a Adama Šidáka. Do konce třetiny se skóre nemění.
Na začátku prodloužení máme obrovskou šanci na vstřelení rozhodující branky, ale bez úspěchu. Potom přichází přísné vyloučení na domácí straně. To dokáží hosté za 6 sekund využít, vítěznou branku si připisuje Filip Hort.

Bohužel toto důležité utkání prohráváme a play-off se zdá být vzdálené. Náměšť má hrát ještě tři utkání v základní části a se dvěmi slabšími soupeři(Bystřice a Ledeč) a v Moravských Budějovicích.
To Bíteští hrají se silným Pelhřimovem a doma s Telčí.