Třeťáci v Náměšti neměli nárok

16.02.2023

V Náměšti jsme narazili na snad nejlepší dva týmy hrající za třetí třídy – Havlíčkův Brod a Chotěboř. Oba zápasy jsme odehráli ve značně slepené sestavě, protože stálice Pájové a Lála onemocněli, a tak je museli zastoupit Vojta, Ondra a Honzík, nutno podotknout, že i ani tito hráči nebyli zdaleka zdrávi na sto procent.

První zápas proti Havl Brodu byl vesměs na jednu branku, a to tu naši. I když Saša předvedl mnoho parádních zákroků, na skvěle hrající broďáky to nestačilo. Bohužel jsme neměli ani píď prostoru k nějaké rozehrávce, hosté skvěle bruslili a jejich přístup k hráčům byl ukázkový. Z našeho týmu byl tak více vidět pouze Vojta, který dokázal soupeři několikrát uniknout podél mantinelu, a byl i vcelku úspěšný v osobních soubojích, ale to je prostě málo. V zápase nám chybělo nejen bruslení, ale především práce s pukem. I tak Vojta dokázal využít chyb soupeře a ze samostatného úniku vstřelil dva naše čestné úspěchy.

Na druhý zápas přijela pomoci Klárka, a i když byl soupeř z Chotěboře ještě o něco lepší jak z Havlíčkova Brodu, už to nebyl zápas pouze na jednu branku. Najednou si naši hráči více hlídali předbrankový prostor, i více bruslili a o dost častěji vystřelili na branku. I najíždění protihráčů bylo mnohem lepší, ale bohužel nedodržovalo se každé střídání. Hráči vstřelili více branek jak v předchozím zápase, ten však byl v jednoznačné režii hostů.

trenér Dvořák