Těsná prohra v Náměšti, vysoká porážka s Telčí

17.01.2023

Víkendový dvojzápas odstartovali starší žáci na ledě třetí Náměště nad Oslavou. Domácí měli lepší vstup do utkání, když už v 6. minutě utkání vedli 4:0. Hosté reagovali oddechovým časem a výměnou brankáře. Tímto krokem bítešští zmírnili tlak domácích a podařilo se jim jednou skórovat. Přesto do konce třetiny inkasovali ještě dvě branky.
Druhá třetina byla o poznání vyrvonanější. Nejprve v 32. minutě Náměšť odskočila do šestibrankového vedení. Na to Bíteš reagovala využitou přesilovkou, ovšem poslední branku druhé třetiny přidali domácí a po dvou třetinách utkání vedli vysoko 8:2.
Jenže třetí třetina byla naprostým opakem té první. Hosté z Bíteše přidávali jeden gól za druhým a na konci 57. minuty to bylo pouze o jednu branku, 9:8 z pohledu domácích. Bíteš se nadechovala k závěrečnému náporu s cílem utkání vyrovnat, jenomže jí v tom zábranila dvě vyloučení v posledních minutách zápasu.

Nedělní zápas na domácím ledě proti výběrovému týmu Ice Dragons Telč byl v režii hostů. Ti se poprvé prosadili hned v první minutě utkání. Poté dvakrát využili přesilovku a v první třetině skórovali ještě třikrát. Ve druhé třetině hráči z Telče spustili svůj brankostroj - v rozmezí dvanácti minut vstřelili 11 branek. Od půlky třetiny se bítešským podařilo příděl branek pozastavit a jednou skórovat. Závěrečné třetina utkání skončila mírnějším výsledkem 1:7 z pohledu domácích.

Komentář hlavního trenéra
V sobotu jsme neměli dobrý vstup do utkání - prakticky ze čtyř střel jsme inkasovali čtyři góly. Od druhé třetiny jsme hru zlepšili, hráli jsme se soupeřem vyrovnaně. Třetí třetina se nám střelecky vydařila - dokázali jsme se prosadit téměř z káždé příležitosti, podobně jako Náměšť v první třetině. Škoda že jsme se v závěru nemohli tlačit za vyrovnáním.
První dvě inkasované branky proti Telči byly zbytečné - tím jsme soupeře nastartovali. Věřím, že kdybychom udrželi déle stav 0:0, dopadl by pro nás zápas daleko přívětivěji. Po smršti gólů ve druhé třetině bylo těžké najít odhodlání a chuť do hry...

Kde nás najdete