Starší žáci remizovali s Třebíčí

15.01.2024

Na první zápas v novém roce čekali starší žáci Bíteše až do neděle 14.1., kdy na jejich led přijel druhý celek tabulky HS Třebíč. Od úvodních minut byla na bítešských hokejistech patrná chuť do hry, která vyústila v první branku utkání v čase 3:49. Po rychlé kombinaci první formace se prosadil Matěj Modl. Od poloviny třetiny Třebíč hru vyrovnala a ve 14. minutě bylo srvonáno i skóre. O necelé dvě minuty později si bítešští berou vedení zpět, ovšem Horácká Slavia bleskově srovnává na 2:2. To však není vše v úvodní třetině - ve 20. minutě Velká Bíteš dvakrát skóruje a odskakuje svému soupeři do dvoubrankového vedení. Pod oba góly se podepsala první formace, jmenovitě Modl a Rybníček. 
Ve druhé třetině jsou aktivnějším týmem hosté z Třebíče, kteří několikrát zatlačili bítešské hráče v jejich obranné třetině. Odměnou za aktivitu byla pro hosty branka na 4:3. Vstup do třetí třetiny vyšel na výbornou domácím. Hned z první útočné akce po přestávce se prosadil Jakub Rybníček, který tak zkompletoval hattrick. Dvoubrankové vedení bítešským nakonec nestačilo. V rozmezí 47. a 49. minuty Třebíč srovnala na 5:5. V čase 56:54 dal bítešským hráčům naději na vítězství v zápase Matěj Modl, když se po přihrávce Honzy Vrzala prosadil rovněž potřetí. Ale i tentokrát Třebíč srovnala a to hned v následujícím střídání. Velká snaha domácích v závěru utkání nevedla ke vstřelení kýženého gólu a tak se oba týmy rozešly smírně 6:6.

Komentář hlavního trenéra
Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání. Chtěli jsme hrát aktivně od začátku zápasu, což se nám podařilo. Ve druhé třetině byl soupeř lepší, tam nás několikrát podržel golman. Ve třetí třetině jsme hru vyrovnali a v závěru jsem se tlačili za vítězství. Cením si toho, že jsme v zápase ani jednou neprohrávali. O vítězství jsme se připravili nedůrazem při bránění a v našem obranném pásmu - několik branek jsme inkasovali po prohraném osobním souboji. Když tohle zlepšíme, můžeme příští zápasy vyhrát.

Kde nás najdete