Starší žáci porazili Velké Meziříčí

14.10.2023

V derby starších žáků uspěli domácí hráči Velké Bíteše, kteří zvítězili 12:7. Domácí měli dobrý vstup do utkání - již ve druhé minutě se ujala přízemní střela od modré čáry a v polovině první třetiny vedli bítešští 3:0. Do konce úvodní části skórovali domáci ještě třikrát a vše směřovalo k dalšímu poklidnému vítězství.
Po přestávce se však dvakrát prosadili hosté v rozmezí jedné minuty a hra začala být o poznání vyrovnanější. Domácí již na ledě nedominovali tolik jako v první třetině, přesto ji také vyhrála - tentokrát poměrem 4:2, když se o všechny branky Bíteše postarala první řada.
Nepovedený vstup do druhé třetiny nebyl pro domácí dostatečným varovnáním a úvod třetí třetiny byl z jejich pohledu ještě horší - odehrány byly pouze dvě minuty poslední periody a hosté z Meziříčí si připsali tři branky. Na přelomu 51. a 52. minuty padly další dvě branky do sítě domácích a jejich vedení se ztenčilo na rozdíl tří branek. Drama se však nekonalo - Kuba Rybníček dvěma góly v závěru zápasu pojistil vítězství Velké Bíteše.
Po rozpačitém výkonu si domácí připisují další dva body, které je posouvají do čela tabulky.