Starší žáci podlehli Náměšti

22.10.2023
V sobotní utkání staších žáků mezi domácí Náměští a hosty z Velké Bíteše se hrál vyrovnaný bojovný hokej. Do vedení šli v polovině první třetiny hosté, když se prosadili dorážkou na brankovišti. Domácí hráči však za nedlouho vyrovnali. Díky spolehlivým zákrokům obou brankářů a nepřesné střelbě na obou stranách se do konce úvodní dvacetiminutovky skóre nezměnilo.
I po přestávce byla hra vyrovnaná, možnosti ke vstřelení gólu měly oba týmy. Radovali se však pouze hráči Náměště, když potrestali chybné střídání bítešškých a nabídnutý brejk s přehledem proměnili. V závěru druhé třetiny se hostům několikrát podařilo udržet v útočném pásmu a soupeře zatlačit, ke gólu to ovšem nevedlo.
O vyrovnání usilovala Velká Bíteš i ve třetí třetině, ovšem nenápadná střela, která skončila v bítešské bráně, jim vzala vítr z plachet. Domácí navíc využili i další šanci po chybě bítešských a odskočili do vedení 4:1. V 54. minutě hosté snížili, ale na vyrovnání již neměli dostatek času ani sil. Tečku za zápasem udělali domácí a po výhře 5:2 zůstaly oba body v Náměšti.