Starší žáci nestačili na Duklu Jihlava

31.03.2024

K poslednímu utkání nadstavbové části cestovali bítešští starší žáci na led jihlavské Dukly. S jistým vítězem soutěže drželi krok v první třetině, kterou dokonce vyhráli 2:1. Od druhé části však jihlavští hráči zvýšili obrátky a ledě dominovali. Čtyřmi rychlými góly v rozmezí 24. až 26. minuty otočili průběžný stav utkání na svou stranu a rozdíl ve skóre postupně navyšovali až dokonce zápasu, ve kterém zvítězili vysoko 16:3.

Bítešští hokejisté zakončili nadstavbovou skupinu na 5. místě se ziskem 3 bodů. V celkovém pořadí Ligy starších žáků kraje Vysočina v sezoně 23-24 jim patří rovněž pátá příčka, což je dosud nejlepší umístění žákovského týmu Velké Bíteše v krajských soutěžích.

Komentář hlavního trenéra
K utkání jsme přijeli pouze s devíti hráči do pole, takže jsme utkání odehráli díky půjčeným hráčům z Jihlavy. V první třetině jsme se dokázali přizpůsobit rychlé hře soupeře. Ve druhé třetině jsme několikrát propadli ve středním pásmu, což soupeř potrestal a odskočil do vedení. Od té chvíle byla Dukla výrazně lepší..
Ačkoliv jsme v posledních zápasech na své soupeře nestačili, máme za sebou výbornou sezonu, ve které jsme dokázali porazit všechny týmy, vyjma Jihlavy a Třebíče, se kterou jsme dvakrát remizovali. Konečné páté místo a především vyrovnané zápasy s předními týmy Vysočiny nás můžou těšit.