Starší žáci na úvod nadstavby podlehli Třebíči a porazili Telč

04.03.2024

Úvodní dvojkolo nadstavbové části odehráli starší žáci s poloviční úspěšností - v sobotu prohráli v Třebíči, v neděli na domácím ledě porazili Rytíře z Telče.
Sobotní večerní utkání začala lépe Horácka Slavia, která šla do vedení hned ve druhém střídání. V 10. minutě bylo skóre už 2:0 pro domácí. Bítešským pomohla přesilovka, kterou využili po šesti vteřinách. O dvě minuty později měla Třebíč dvougólové vedení zpět. Ve druhé části padla pouze jedna branka, když domácí využili přesilovou hru. Naopak hosté se nemohli prosadit, jejich střely několikrát zastavila tyč. Vyrovnaná hra pokračovala i ve třetí třetině. Ve 48. minutě Bíteš snížila na 2:4, na což domácí dokázali odpovědět ve stejné minutě. Závěrečnou trefu zaznamela Třebíč v 57. minutě a rozhodla o svém vítězství 6:2.

V neděli nastoupili bítešští proti soupeři, se kterým odehráli závěrečné utkání základní části. Stejně jako minulý týden i tentokrát Bíteš zvítězila o jednu branku. V úvodní třetině se hrál rychlý hokej se šancemi na obou stranách. Po chybě hostujícího brankáře šli domácí do vedení na konci 19. minuty. To navýšili v 27. minutě, když využili přesilovku. Telč však v polovině utkání dvěma góly v rozmezí jedné minuty vyrovnala a na konci druhé části šla dokonce do vedení 3:2. Na začátku posledního dějství Bíteš vyrovnala zásluhou Matěje Modla, který dovršil hattrick. Tentýž hráč pak rozhodl o vítěství domácích v 55:14, když se prosadil v předbrankovém prostoru při vlastním oslabení. Bíteš si tak připisuje první dva body do tabulky a druhé cenné vítězství nad Rytíři z Telče.