Starší žáci na své soupeře nestačili

24.03.2024

Náročný zápasový program starších žáků pokračoval dalšími dvěma zápasy - v sobotu v poledne nastoupili na ledě v Telči. Domácí Rytíři, které bítešští hokejisté v posledních vzájemných zápasech dvakrát porazili poměrem 4:3, nastoupili v posílené sestavě, mj. o útočníka Krajnce, který měl velký podíl na jejich vítězství. Tento hráč se poprvé prosadil již v úvodním střídání. Do konce třetiny přidal další tři branky a zařídil svému týmu vedení 4:0. Druhá třetina skončila remízou 1:1 - za Bíteš se prosadil Modl, za domácí opět Krajnc. Ve třetí třetině se bítešským hráčům nedařilo eliminovat útočné akce domácích a inkasovali dalších osm branek. Čtvrtý vzájemný duel těchto soupeřů tak skončil vysokým vítězstvím Rytířů z Telče 13:1.

Vstup do nedělního utkání proti Náměšti se bítešškým hráčům vůbec nevydařil - v úvodní minutě zápasu inkasovali dvě branky. Děsivý začátek zmírnil ve 4. minutě Matěj Modl, když snížil na 1:2. V polovině třetiny ovšem hosté přidali další dvě branky a vytvořili si rozhodující náskok. Ve druhé třetině domácí hráči utkání zdramatizovali a v polovině zápasu bylo skóre 3:4 z pohledu Bíteše. Tento těsný stav se jim ale nepodařilo udržet do konce druhé třetiny - z nenápadné střely inkasovali 49 vteřin před sirénou. V závěrečné třetině se domácí snažili o vyrovnání, ale nedostatek sil a další inkasované branky rozhodly o vítězství Náměště 8:4.