Starší žáci dvakrát prohráli

20.02.2023

Další dva zápasy nadstavby odehráli starší žáci. Minulou neděli odcestovali na led Žďáru nad Sázavou v omlazené sestavě a pouze s deseti hráči. Rovněž domácí tým nasadil do zápasu několik mladších žáků. Do vedení šli hosté po přesné střele Kamínka pod horní tyč. V deváté minutě ale Žďár skóre otočil a vedení v zápase již nepustil. Do konce první třetiny přidali domácí ještě další dvě branky. Rovněž vstup do druhé třetiny měli lepší žďárští - další brankou odskočili do vedení 5:1. Bíteš dvěma góly snížila ztrátu. Oba týmy přidaly ještě po jedné brance a po druhé třetině byl stav  6:4 pro Žďár. V úvodu poslední dvacetiminutovky hosté snížili na rozdíl jedné branky. Jenže v 44. minutě domácí dvakrát skórují a odskakují rozdílového trháku. Bíteš o dvě minuty později snížila na rozdíl dvou branek, ale poslední slovo měli domácí, kteří v 55. a v 57. minutě uzavřeli výsledek zápasu na 10:6.

V nedělním zápase zavítal na bítešský led tým Havl. Brodu, který dosud v nadstavbě nebodoval. Ovšem v tomto utkání si šli havlíčkobrodští za vítězstvím. První třetinu vyhráli hosté 3:2, byť na šance i herně měli daleko větší převahu. V prvních dvou minutách druhé části Brodští dvakrát skórovali, čímž zřejmě definitivně zlomili odpor domácích. Těm se dařilo otupit tlak a herní převahu hostů převážně jen při vlastních přesilovkách, a to ne vždy. Stav 2:6 po dvou třetinách odpovídal hře na ledě.
Ve třetí třetině hosté ještě více dominovali. Vstřelili šest branek, jednu do konce v oslabení 3 na 5 (!) a jednoznačně si došli pro první tři body do nadstavbové tabulky.