Prohra v Třebíči, remíza se Žďárem

26.11.2022

Minulou sobotu nastoupili mladší žáci v Třebíči protí domácí Horácké Slavii. První vzájemné utkání těchto soupeřů skončilo těsným vítězstvím Třebíče. Tentokrát ale domácí Slavie s přehledem zvítězila. Po většinu zápasu se hrálo před bítešskou brankou. V každé třetině skórovala Třebíč čtyřikrát a odevzdaný tým Bíteše porazila 12:4.

V dalším kole přivítali mladší žáci na svém ledě hokejisty ze Žďáru nad Sázavou. První třetina skončila bez branek. Domácí měli více ze hry, dostávali se ke střelbě, ale chyběl jim důraz a kvalita v zakončení. Ve druhé třetině byl obraz hry obdobný. Bíteš tlačila, měla více střel, ale góly dával soupeř. Dvakrát se dostal do samostatného úniku a oba proměnil střelou na lapačku. V polovině zápasu snížili domácí na 1:2. Několikrát byli blízko vyrovnání, ale výborně chytající brankářka Žďáru jim srovnat nedovolila. 
Povedlo se to až z kraje poslední třetiny. Jenomže dva rychlé góly Žďáru ve 47. minutě odvály domácím vítr z plachet. Od té chvíle se Bíteš těžko prosazovala do šancí. Zápas spěl ke konci a zdálo se, že i přes dobrý výkon v tomto zápase skončí Bíteš bez bodu... Ovšem v poslední minutě utkání domácí dvakrát skórovali při hře bez brankáře a po dramatickém závěru berou bod za remízu.

Komentář hlavního trenéra
Zápas v Třebíči se nám nepovedl. Myslel jsem si, že bychom mohli odehrát vyrovnané utkání, ale nechtěli jsme. Chybělo nám nasazení, bruslení, souboje, ... nebyl to z naší strany dobrý zápas.
Zápas se Žďrem jsme odehráli dobře. Měli jsme více ze hry, soupeře jsme přehrávali, dostávali se do šancí. Ale koncovnka byla z naší strany bídná. Musíme na tom zapracovat, dnes nás to stálo vítězství. Jsem rád, že to v závěru dopadlo, protože dnes jsme si nezasložili prohrát.

Kde nás najdete