Náročné dvojkolo pro starší žáky

30.10.2022

O víkendu sehráli starší žáci další dva zápasy - v sobotu doma proti Náměšti, v neděli odjížděli do Telče. Do obou utkání nastoupili v minimálním počtu deseti hráčů.

V úvodní třetině sobotního zápasu byli aktivnější domácí, kteří si vytvořili řadu gólových příležitostí. Ujala se však pouze střela Jakuba Rybníčka. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0. Hned v první minutě druhé třetiny hosté vyrovnali. V rozmezí deseti minut přidali další tři branky a vývoj utkání překlopili na svou stranu. Domácí šťastným gólem snížili na 2:4, ale bylo z jejich strany vše. Naopak hosté v 45. minutě přidali další dvě branky a bezpečně si dokráčeli pro vítězství 6:2.

Nedělní zápas proti výběrovému týmu Ice Dragons Telč měl jednoznačný průběh. Domácí již ve 3. minutě vedli 3:0, do konce první třetiny přidali dalších 6 branek. Druhá třetina skončila výsledkem 8:1.  V záverečné třetině se skóre domácích navýšilo o dalších 11 branek, když v rozmezí od 55. do 58. minuty přidali šest branek. Hosté přidali jednu branku, konečné skóre utkání tak bylo 28:2.

Komentář hlavního trenéra
Myslím si, že jsme měli dobrou první třetinu v zápase s Náměští. První lajna si vytvořila několik dobrých šancí. Bohužel jsme využili jen jednu. Nepovedený vstup do druhé třetiny a naše tři zbytečné chyby změnili průběh hry. Soupeř byl od té doby lepší, nechávali jsme mu velký prostor, hodně jsme propadali ve středním pásmu. Naopak dopředu jsme se už neprosazovali, neměli jsme sílu, abychom zápas zdramatizovali.

Těžko se mi hodnotí nedělní zápas v Telči. Hrát na této úrovni proti výběrovému týmu je pro hráče složité. Soupeř jednoznačně dominoval. Možná jsme k němu měli zbytečně velký respekt, některé situace jsme mohli odehrát lépe, důrazněji. Ale nerad bych hráčům něco vyčítal. Není jednoduché odmakat celý zápas, když proháváš 15:0 a zbývá ještě půlka hrací doby. Proto bych chtěl ocenit všech 12 hráčů za přístup, s kterým zápas odehráli.

Kde nás najdete