Muži Velké Bíteše vyhráli v Ledči nad Sázavou

HC Ledeč nad Sázavou – HC Spartak Velká Bíteš   2:5   (1:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Vrána (Kalenský, Bulík), 31. Sedláček (Čapek) – 12. Čoupek (Šidák), 35. Jarolím (Sedlaček, Kubica), 39. Dittrich (Šidák), 43. Urbánek (Kazlepka), 58. Svatuška (Čoupek, Dittrich)
HC Ledeč nad Sázavou: O. Machotka (J. Dundáček) — A. Vrána, P. Souček, L. Čapek, V. Smolko, K. Kouba, F. Křišta — A. Prchal, J. Sechovec, V. Krajíček, M. Vantuch, P. Vacík, D. Bulík, P. Kafka, J. Krajíček, O. Kalenský, M. Brož, M. Sedláček
HC Spartak Velká Bíteš: J. Bartošek (J. Kovář) — J. Novák, T. Dittrich, A. Šidák, T. Sedlaček, P. Kubica, F. Žalud — J. Svatuška, F. Klimeš, O. Urbánek, D. Trnka, P. Pospíšil, O. Budín, D. Jarolím, F. Kazlepka, T. Čoupek, M. Šidák, M. Hudeček

Rozhodčí: Michal Kotlík — Štěpán Coufal, Jan Malík

Diváci: 238

Už ve 4. minutě se domácí prosadili střelou Vrány. My odpovídáme ve 12. minutě , kdy po přihrávce Matěje Šidáka vyrovnává Tomáš Čoupek. Potom obě mužstva mají možnost  hrát přesilové hry, ale žádná střela se neujala.
Přesně v polovině zápasu domácí hráči skórují a prosazuje se Miroslav Sedláček. Naštěstí to netrvá dlouho a bítešští hráči srovnávají. Po přihrávce Tomáše Sedláčka a Pavla Kubici vyrovnává David Jarolím. A to nebylo všechno. V 39. minutě při zkrácené přesilové hře bíteští skórují, když po přihrávce Matěje Šidáka rozvlnil síť Tomáš Dittrich.
V téže minutě jdou domácí do tří, ale hosté tuto velkou výhodu do konce třetiny nevyužívají.
Na začátku poslední části se přeci jenom bíteští hráči prosazují a po přihrávce Franty Kazlepky navyšuje vedení Ondra Urbánek. Potom se musíme bránit po třech po sobě jdoucí přesilových hrách domácích. Ale odoláváme a poslední hřebíček do rakve domácím přidává v 58. minutě při přesilovce Jirka Svatuška po přihrávce Tomášů Čoupka a Dittricha.
Díky výhře zůstáváme na osmém místě tabulky krajské ligy Vysočina.

Komenář trenéra Miroslava Škody:
První utkání v novém roce pro nás bylo velice důležité.  Naše pozice v tabulce není úplně přiznívá a tak do Ledče jedeme z jasnou vizí třech bodů. V první třetině byli lepší domácí, ale do kabin jsme šli za nerozhodného stavu.Nicméně od druhé třetiny jsme převzali otěže zápasu a urvali zápas na naší stranu. Konečný výsledek vypadá jednoznačně, ale byl to boj až do konce. Osobně mám radost z centra Matěje Šidáka, který se v mistrovském utkání objevil po zranění skoro po roce a hned si připsal dvě asistence. Mám velkou radost ze tři důležitých bodů, ale hlavně musíme na dobrý výsledek navázat i nadále.