Mladší žáci v přátelském utkání proti Vyškovu

03.02.2023

V pátek na pololetní prázdniny k nám zavítal celek z Vyškova. Trochu netypicky se hrálo na 4 x 20 minut + po dvou třetinách nájezdy.

 

Hostující celek do první dvacetiminutovky vstoupil aktivněji a připravil si řadu šancí, které však kryl náš brankář. My jsme se k soupeřově brankáři dostali až v sedmé minutě, střelou z levé strany prověřil gólmanku Vyškova Matouš Příhoda. První třetina patřila, co se týká šancí, jasně hostům z Vyškova a náš brankář Kuba Kováčik měl výrazně více práce. První vstřelená branka přišla až v čase 19:40 a ještě tak smolně, že po zásahu našeho brankáře se odražená střela doslova svezla po zádech Patrikovi Plechatému a skončila za brankovou čárou. V další dvacetiminutovce skórovali pouze hosté a vypracovali si bezpečný náskok, i když obraz hry se začal srovnávat. Nám chyběly především nahrávky, které když už přišly, byly z dost krkolomné pozice a mnohdy se jednalo spíše o zahození puku na území soupeře. Na čem by se mělo ještě zapracovat je i založení útoku, aby nechodila první nahrávka přes střed hřiště. Soupeř postupně utekl až do vedení 7:0, i když herně jsme postupně srovnali krok, ale výborně chytající gólmanka nám moc příležitostí nedala a puky se od ní neodrážely. Navíc jsme jí pomáhali poměrně nedůrazným zakončením. První, a také jak se ukázalo později, gól padl z hokejky Matouše Příhody, který se trefil přesně do pravého horního rohu brány. Konečný výsledek 1:9 z pohledu domácích. Našim se nedá upřít, že se celé 4 dvacetiminutovky snažily, ale soupeř byl výrazně efektivnější v zakončování šancí.

 

Po druhé dvacetiminutovce měl každý z hráčů možnost si vyzkoušet samostatný nájezd. Velká Bíteš vstřelila 2 a hosté z Vyškova 4. Gólově se prosadili Tomáš Bureš a František Jelínek.

Kde nás najdete