Mladší žáci pokračují na vlně porážek

11.03.2023

Mladší žáci připisují další tři porážky - v utkáních s týmy ze středu tabulky nebyli po celou dobu horším týmem, dokázali odehrát vyrovnané třetiny, v některých fázích zápasů soupeře přetlačili. Přesto však byla vítěžství či bod za remízu daleko...

Domácí zápas s Pehlřimovem začali lépe hosté. Ti se již v 18. vtěrině utkání ujali vedení, které postupně navyšovali. První třetinu vyhrál Pelhřimov 5:2 a výrazně odskočil domácím. Druhá třetina byla o poznání lepší ze strany domácích. Vyrovnala se hra i skóre - 1:1 v této části zápasu. V úvodu poslední třetiny Bíteš snižila na rozdíl dvou branek a nadechovala se ke zdramatizování utkání. To ovšem Pelhřimov odmítl a čtyřmi góly v šesti minutách rozhodl o svém vítězství 10:4.

Nedělní dohrávka v Bystřici byla po dvě třetiny vyrovnaným bojem. Oba brankáři měli velký podíl na tom, že skóre zápasu bylo po dvou třetinách pouze 1:1. Do vedení šli domácí v čase 6:35. Brankář Bíteše Honza Rašovský držel svůj tým na dostřel, když vychytal všechna tresná střílení. Hosté srovnali v polovině utkání. V závěru druhé třetiny si Bíteš vytvořila řadu nadějných šancí, čtyřikrát zvonila tyč za domácím brankářem. Další gól ale hosté nepřidali, což se ukázalo jako klíčové. Třetí třetinu totiž ovládla Bystřice - především jejich první formace na ledě dominovala a postarala o rozhodující trhák domacích. Prohra 0:8 v záverečném dějství a konečné skóre zápasu 1:9 byly pro bítešské krutým vyústěním utkání.

V dnešním utkání na ledě Moravských Budějovice vstřelili první gól zápasu bítešští hráči. Radost z vedení trvala sotva minutu, když domácí srovnali. Ti do konce třetiny přidali ještě čtyři branky, Bíteš skórovala jednou z trestného střílení. Druhou třetinu vyhráli hosté 4:3 a do šaten odcházeli za nadějného stavu 6:8. Vyrovnat se ovšem bítešským hráčům nepodařilo. Osudným se jim stalo neproměňování šancí - to jak při hře 5 na 5, tak při trestných střílení. Z devíti nařízených nájezdů za fauly domácích proměnili pouze dva. I z tohoto důvodu mladší žáci stále čekají na první body v tomto roce - tentokrát podlehli Budějovicím 7:11.

Kde nás najdete