Mladší žáci podlehli Pelhřimovu

08.11.2023

V sobotním utkání se proti sobě postavili mladší žáci Velké Bíteše a Pelhřimova. Do úvodní třetiny vstoupili aktivněji hráči Pelhřimova. Dostávali se častěji do zakončení, a to i z poměrně nebezpečných pozic. Naše obrana byla pod souvislým tlakem, ze kterého se občas podařilo vyrážet do protiútoků, ze kterých se nám však nepodařilo skórovat. Především díky dobré práci našeho brankáře se po první třetině podařilo udržet bezbrankový stav.

Ve druhé třetině se hra opět více odehrávala v našem obranném pásmu. Před polovinou zápasu se dvěma góly v rozmezí minuty podařilo Pelhřimovu dostat do vedení 2:0. Další gól pak přidal soupeř ve 33. minutě. Rychlá odpověď domácích, ve formě dvou gólů ve 34. minutě, stanovila výsledek 3:2 pro Pelhřimov po druhé třetině.

Před třetí třetinou byl zápas stále otevřený. Poslední dějství nabídlo nejvíce gólů. Na góly hostí se nám dařilo odpovídat a vždy se nám povedlo vyrovnat na nerozhodný stav. Zbytečné chyby v obrané fázi nás však srážely a v závěru se Pelhřimovu povedlo odskočit na rozdíl dvou branek a stanovit tak konečné skóre 5:7 z pohledu domácích.

I přes bojovný výkon jsme si připsali čtvrtou porážku v sezoně. Sportovně je však potřeba uznat, že soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. Velká škoda byla, že se nám nedařilo proměňovat vyložené šance, kterých jsme v průběhu zápasu měli několik.