Dvě porážky mladších žáků v závěru sezony

18.03.2023

V závěru sezony odehráli mladší žáci dvojutkání proti těžkým soupeřům - Duhla Jihlava a Ice Dragons Telč.
Ve čtvrteční dohrávce měli lepší vstup do utkání hosté z Jihlavy - ve 14. minutě vedli 4:0 a zdálo se, že utkání bude mít jednoznačný průběh. Ovšem domácí do konce první třetiny snížili na 2:4.
V čase 32:30 Bíteš vyrovnala, když proměnila i druhé trestné střílení. Vyrovnaný stav vydržel pouze osm vteřin - Dukla bleskově odpověděla rychlou akcí po vhazovaní uprostřed hřiště. Po dvou třetinách byl stav utkání 4:5.
V 45. minutě bítešští znovu srovnali, ale i tentokrát se z vyrovnání radovali jen krátce. V čase 46:39 vstřelila Jihalava vítězný gól na 6:5. Byla to poslední trefa utkání, domácím nepomohla v závěru ani hra bez brankáře.

Poslední soutěžní zápas sezony sehráli bítešští mladší žáci proti výběrovému týmu Ice Dragons Telč, který dosud neztratil ani bod. Nic na tom nezměnili ani bítešští. Naopak hosté z Telče si šli pro vysoké vítězství od první minuty utkání. V první třetině nastříleli 8 branek, ve druhé 4 a v poslední přidali dalších 6 gólů. Čestný úspěch domácích si připsal Matěj Suchý.

Mladší žáci Bíteše tak zakončili sezonu na 13. místě, když z 28 zápasů  bodvali v šesti.