Druhé místo starších žáků na domácím turnaji

29.03.2024

Na zelený čtvrtek se ve Velké Bíteši uskutečnil turnaj starších žáků, kterého se vedle domácích hokejistů zúčastnili hráči ze Znojma a Vyškova. Všechny týmy odehrály čtyři minizápasy, dvakrát s každým ze soupeřů. Délka jednoho zápasu byla 25 minut čistého času.
Úvodní zápas turnaje obstarali domácí hráči proti hokejistům Vyškova, kteří z důvodu marodky přijeli v omlazené sestavě. Věkový a fyzický rozdíl soupeřů byl patrný od úvodních minut, což vedlo k poklidnému vítězství Bíteše 4:1. Po úpravě ledu nastoupil Vyškov proti Znojmu a rozdíl ve skóre byl ještě výraznější. Znojemští orli zvítězili 11:2.
První vzájemný zápas mezi Bíteší a Znojmem byl plný obratů. Domácí měli hrozivý vstup do utkání, když v první minutě prohrávali 0:2. O pár minut později Znojmo zvýšilo svůj náskok na 3:0. Bítešškým se však podařilo utkání vyrovnat a dokonce šli do vedení 4:3. O další obrat se postarali znojemští a opětovně získáné vedení už nepustili - v utkání zvítězili 7:5.
Druhý zápas mezi Vyškovem a Bíteší skončil nejvyšším rozdílem, když domácí hokejisté vstřelili 11 branek a žádnou neinkasovali. Naopak druhý souboj Vyškova se Znojmem byl o poznání vyrovnanější. Znojmo sice brzy vedlo, ale další gólové šance pokryla brankářka vyškovského týmu. V závěru utkání Vyškov ve vlastním oslabení snížil na 1:2. Poslední trefu a pojistku svého vítězství vstřelili hráči Znojma v 25. minutě zápasu.
O vítězi turnaje tak rozhodlo druhé utkání mezi Bíteší a Znojmem. V něm šli do vedení hráči Znojma. Domácí hokejisté však nepříznivý vývoj otočili a v polovině utkání vedli 3:2. Po vyrovnání na 3:3 se Bíteš opět dostala do vedení 4:3, což by jí zajistilo vítězství v turnaji. Jenomže znojemští orli necelé tři minuty před koncem zápasu vyrovnali na 4:4, čímž si zajistili potřebný bod do tabulky a turnaj vyhráli.

Konečné pořadí turnaje: 1. Orli Znojmo (7 bodů), 2. Velká Bíteš (5 bodů), 3. Vyškov (0 bodů).
Nejužitečnějšími hráči týmů byli zvoleni Tomáš Richter (Znojmo), Matěj Modl (Velká Bíteš), Barbora Coufalová (Vyškov).