Druháci v Bystřici bez prohry

11.02.2023

Na dnešním dvojzápase si několik hráčů odbylo svůj debut, a byl to debut vcelku úspěšný. První zápas byl v jednoznačné režii hráčů Žďáru, kteří výborně bruslili a tempo s nimi dokázali držet jen Klárka a Michal. Ale díky skvělému Sašovi v brance byl zápas alespoň na branky dlouho vyrovnaný. Zatímco Saša v brance téměř čaroval, naši hráči se ke střele na soupeřovu branku dostávali spíše sporadicky. I tak se Klárce a Michalovi pár branek podařilo vstřelit a zajistit tak těsnou výhru nad velmi dobrým soupeřem. Z našeho pohledu byl zápas téměř bez přihrávek, vyzdvihnout lze jen vcelku důraznou hru před naší brankou, díky čemuž se soupeř jen velmi zřídka dostával k dorážkám.

Druhý zápas už byl z našeho pohledu lepší, velmi mladý soupeř z Chotěboře již nebyl tak bruslařsky zdatný jako Žďár, ale o to těžší bylo dostat se do ohrožení soupeřovy branky, neboť už nestačilo jen spoléhat na odražené kotouče či bruslařské schopnosti Klárky či Michala. K vidění bylo i pár přihrávek a co potěšilo asi nejvíce, tak najíždění si před soupeřovu branku. Snaha dát branku byla mnohem očividnější, než v prvním zápase. Náš brankový účet podpořil i Kuba a ani ostatní neměli ke vstřelení branky daleko. I tento zápas jsme vyhráli a z Bystřice tak odjížděli s vítěznou náladou.

Celkově jsme opět zaostávali bruslařsky, naopak skvěle zachytal brankář. Také reakce na pohyb soupeře či důraz v osobních soubojích není dobrý. Ale snad se naši hráči do dalšího zápasu zdravě naštvou a radost z hokeje bude tak opět o něco větší.

 

Trenér M. Dvořák

Kde nás najdete