Druháci srdnatě bojovali v Pelhřimově

13.11.2022

Druhou třídu čekalo v letošní sezóně druhé dvojutkání, tentokrát na Zimním stadionu v Pelhřimově. Za krásného, slunného počasí se naše hráčky a hráči intenzivně rozcvičili před útulným zimákem v Pelhřimově tak, aby se dostali na správnou provozní teplotu. Po navléknutí se do výstroje následovala taktická a bojová porada mezi trenéry a hráči. Poté již v 10:45 hod. s velkou chutí a elánem jsme vstoupili na místní kluziště.

Jako první soupeř nás čekal velmi dobře bruslařsky připravený domácí celek Pelhřimova. Domácí vlétli na bítešský Spartak s ohromným elánem. V první třetině se naše hráčky a hráči na kluzišti hledali. Bruslařsky nestíhali, hledali si své pozice, obranná hra příliš nefungovala, do útoku jsme se takřka nedostali. Na druhou stranu, pro několik hráčů to bylo vůbec první mistrovské utkání, navíc na velikém stadionu a jiném než domácím ledě.

Od druhé třetiny však veškerý ostych z naších hráčů spadl, začali jsme více bojovat, lépe bránit, pozičně se lépe pohybovat, do konce přišlo i na několik slibných příležitostí, které ale bohužel neskončili brankou.

Domácí celek nakonec vyhrál zcela zaslouženě, měl v týmu několik výborně bruslařsky připravených individualit, které nám nejednou zamotali hlavu. Nicméně naše hráčky a hráči mohli odcházet do kabin se vztyčenou hlavou a s pocitem, že na kluzišti udělali pro tým maximum!

Následovala krátká pauza v kabině, lehké občerstvení, porada s trenéry a necelou čtvrthodinku po skončení prvního zápasu se vhazovalo buly utkání č. 2, tentokrát s Horáckou Slávií Třebíč. Úvod utkání byl z naší strany vlažný, jako by kluci a děvčata ještě dojídali banán v šatně, a tak se soupeř celkem lehce a bez našeho odporu dostal do rychlého a snadného náskoku. Poté však začala jízda, která musela nadchnout všechny přihlížející diváky. Útok na jedné straně střídal útok na straně druhé, na dva góly Třebíče, rázem odpověděli Bítešáci stejnou mincí. Hrálo se takřka bez obran. Bylo k vidění několik krásných hokejových akcí. Brankáři se v obou brankách rozhodně nenudili a nutnou podotknout, že se dost často zaskvěli výbornými zákroky. Se zvukem poslední sirény tohoto zápasu se začali radovat hokejisti z Třebíče, kteří doslova Bíteš přestříleli o několik branek. Hráči obou týmu si sportovně podali ruce a odcházeli do šaten, kde za předvedený výkon dostali od trenérů pochvalu. Výkon našeho mužstva rostl třetinu od třetiny, minutu po minutě. Pro některé hráče to byl vůbec první mistrovský zápas v kariéře, chvilinku trvalo, než se zorientovali, pochytili rady trenérů, než se brankář rozchytal, i on zažil v Pelhřimově svoji premiéru.

Je rozhodně na čem stavět, soupeři nám však ukázali, kde jsou ještě naše nedostatky a co bychom měli zlepšit – bruslení, bránění celého mužstva, kombinace.

Hráčky a hráči odjížděli z Pelhřimova unaveni, vyčerpaní, dvojutkání bez větší přestávky bylo pro několik nováčků náročnou zkušeností. Nechyběl však úsměv na tváři, radost z hokeje. Tento den si všichni hokej v Pejru užili! Vzhůru do dalších zápasů…