Doma jsme vybojovali vítězství...

11.12.2022
Sobota 10.12.2022, 17:00 • Velká Bíteš, Zimní stadion • Krajská liga: Vysočina • 18. kolo

HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ - TJ JISKRA HUMPOLEC 4:3 PO PRODL. (0:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 39. Jarolím (Petrčka, Šidák), 41. Šidák (Žalud, Sokolík), 53. Šidák (Žalud, Dittrich), 62. Šidák (Žalud) – 22. Egart (Hurda), 36. Hendrych (Hynek), 43. Daňhel (Brázda)
HC Spartak Velká Bíteš: J. Bartošek (J. Kovář) — T. Rafaj, F. Žalud, A. Šidák, T. Dittrich, J. Novák, D. Trnka — P. Zelinka, M. Šidák, O. Fischer, F. Kazlepka, J. Vodák, P. Říčka, D. Jarolím, L. Petrčka, J. Sokolík, P. Pospíšil, O. Urbánek
TJ Jiskra Humpolec: M. Urban (O. Machotka) — J. Rubner, D. Glejtek, T. Hurda, A. Krtek — M. Hynek, Š. Prokop, A. Fixa, V. Březina, J. Brázda, M. Daňhel, J. Egart, O. Kulík, P. Hendrych, V. Hadrava, P. Dolejš

Rozhodčí: Jaromír Šťáva, Lukáš Pacal

Diváci: 56

První třetina utkání přinesla rychlý hokej se spoustou nevyužitých velkých šancí na obou stranách. Hodně střel netrefili branku a zbytek pochytali brankáři. Poměrně málo se přerušovalo, čas rychle plynul a pouze dva rozhodčí poněkud nestíhali. Uvedu příklad, hosté vyhodili na zakázané uvolnění a v pohodě vystřídali, aniž by rozhodčí reagovali. Vstup do druhé třetiny vyšel hostům, kteří využili chyby domácích a vstřelili první branku. Tempo hry bylo stále vysoké, v dalších minutách se ale hrálo hlavně ve středním pásmu. Přitom ale při rychlých výpadech se hlavně domácí vytvořili pár obrovských šancí, které nedali a tak udeřilo na druhé straně, hosté vsítili druhou branku čtyři a půl minuty před druhou sirénou. Teprve až nyní se podařilo překonat hostujícího brankáře a ještě ve této druhé třetině snížit. Uběhlo dvacet čtyři
vteřin a bylo vyrovnáno, střelou z prostoru nad kruhy se trefil kapitán domácích. Ale už za další dvě a půl minuty využili hosté další chyby domácích v obraném pásmu a šli zvonu do vedení. Stále hrálo ve vysokém tempu i s málo přerušováním hry. Jedno takové přerušení přišlo v padesáté třetí minutě a přineslo domácím přesilovku, kterou využili a bylo opět srovnáno. V samém závěru, padesát jedna vteřin, byl ještě vyloučen hráč hostů, podle mně byl tento faul naprosto zbytečný, a proto se prodloužení začínali domácí přesilovkou, kterou tři vteřiny po konci, využívají. Hráč z trestné  neměl šanci do hry zasáhnout. Myslím si, že utkání bylo naprosto vyrovnané, ale vyhrát mohl pouze jeden.