Derby starších žáků pro VelMez

07.01.2023

I ve druhém sobotním utkání, tentokrát starších žáků, mezi domácí Bíteší a hosty z Velkého Meziříčí zvítězil hostující tým. Ti šli do vedení ve třetí minutě první třetiny, když potrestali nepřesnou rozehrávku domácích. Bíteš odpověděla v páté minutě. Hrál se svižný hokej s šancemi na obou stranách. V polovině třetiny meziříčtí odskočili do dvoubrankového vedení. Domácí snížili šťastným gólem v přesilové hře, ale závěrečnou branku úvodní části zápasu vstřelili hosté. Do kabin hráči odcházeli za stavu 2:4.
Druhá třetina byla na góly chudší - padly pouze tři, ale všechny do sítě domácích. Bítešští hráči tahali v této části zápasu za kratší konec a vedení hostů o pět branek se později ukázalo jako nedostižné.
Ve třetí třetině totiž padly rovněž tři branky do stejné brány, kterou tentokrát hájil vystřídavší brankář Velkého Meziříčí. Domácí hráči působili v závěru utkání živějším dojmem, díky čemuž zápas zdramatizovali. Vyrovnat ale již nestihli a tak i druhé derby těchto soupeřů skončilo vítězstvím Velkého Meziříčí.