Budějovicím jsme doma podlehli

Vyloučení: 4:8

Využití: 2:1

Branky a přihrávky:

11. Sokolík (Žalud, M. Šidák), 20. Říčka (Jarolím, Dittrich), 33. Říčka (Jarolím), 58. Žalud (A. Šidák) – 6. Nováček (Mikeš, Šťáva), 14. Sigmund (Trojan, Trnka), 19. Bulín (Trojan, Sigmund), 25. Nováček (Mikeš, Šťáva), 26. Kotačka (Horák, Mikeš), 30. Trojan (Bulín, Sigmund), 45. Trojan (Sigmund, Kotačka), 60. Nováček (Trnka)

Vítěz loňského ročníku krajské ligy přijel v jednoznačné roli favorita a to od počátku utkání naplňoval. Už v šesté minutě se prosadila jejich první formace, kdy se poprvé trefil Nováček. V polovině první třetiny vyrovnal v přesilové hře Sokolík, ale další minuty už patřili především hostům. Nahození od modré čáry šikovně tečoval Sigmund a minutu před koncem třetiny zakončil hezkou kombinaci Bulín. Když už se hosté viděli v šatně, skvěle zužitkovali přečíslení dva na jednoho Říčka s Jarolímem a do kabiny se šlo pouze s jednobrankovým rozdílem.

Druhá třetina se nesla převážně v režii hostů. Naši hráči sice měli dobré příležitosti ke vstřelení branky, ale přesně zakončit nedokázali. Naopak z protiútoků hosté trestali a v rozmezí pěti minut se trefili hned třikrát. Následně Říčka svou druhou brankou snížil, do kabiny se ale šlo už s tříbrankovým rozdílem.

Třetí třetina byla spíše udržovací, ale i v ní měli hosté viditelnou převahu. Několika skvělými zákroky se blýskl domácí Bartošek, ale ani on nestačil na druhou branku Trojana. Pět minut před koncem ve dlouhé přesilovce korigoval výsledek Žalud, ovšem poslední slovo měli opět hosté, když dvacet dva vteřin před koncem zkompletoval hostující Nováček hattrick.

Hosté tak splnili roli favorita, nás ale nejvíce mrzí zranění našeho kapitána Matěje Šidáka, který kromě rozraženého rtu přišel i o zuby. Přejeme brzké uzdravení a návrat na ledovou plochu.