TJ Náměšť nad Oslavou - HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ 8 : 4 (3:0 / 5:2 / 0:2)
Derby krajské ligy Vysočina mezi Náměští nad Oslavou a Spartakem Velká Bíteš mělo nabídnout boj o body, hrdost, a hlavně zdravou rivalitu. Místo toho se však stalo ukázkou toho, jak rychle se může zápas proměnit ze strany hostujícího Spartaku v nezvládnuté vystoupení.
Spartak vstoupil do zápasu velmi špatně a naprosto týmově selhával. Už v úvodu si nedokázal pohlídat jednoduché situace, nechával Náměšť skórovat z otevřené obrany a postupně ztrácel kontrolu nad vývojem utkání. Po první třetině byl stav 3:0 pro domácí a hosté působili totálně bez systému.
Ve druhé části utkání přišlo menší herní zlepšení výkonu Spartaku. Hosté se dokázali dvakrát střelecky prosadit a více se i usazovali v útočném pásmu. Nicméně co je to platné, když domácí v této periodě skórovali hned 5krát. Po dvou třetinách viselo na tabuli hrozivé průběžné skóre 8:2 pro Náměšť.
Ve třetí třetině se Spartak snažil o korekci výsledku a postupně otevíral hru, navíc dvěma brankami korigoval skóre. Závěr utkání byl poznamenán vyhrocenějšími emocemi, derby si vyžádalo zvýšenou pozornost rozhodčích. Nabídnuté sedmiminutové vyloučení domácího hráče za nezvládnuté emoce, nebylo ze strany Spartaku nijak potrestáno. V této pasáži utkání definitivně zmizela šance Spartaku na vylepšení špatného dojmu z předvedené hry. Regionální derby sledovalo 156 diváků, kteří viděli celkem dvanáct branek. Úspěšnější byli nakonec domácí, kteří zvítězili 8:4.
Derby v Náměšti by mělo být pro Spartak jasným varováním. Nejde jen o ztracené body, ale především o obraz týmu, který se úplně rozpadl. Pokud se podobný scénář bude opakovat, bude Spartak bojovat spíše sám se sebou než s protivníky na ledě.